Instrukcja jak zainstalować Podpis Elektroniczny SimplySign
 1. Zaloguj się do panelu Certum.
 2. Wydany certyfikat powinien się wyświetlać od razu po zalogowaniu. Kliknij w guzik „Zainstaluj” na certyfikacie, aby rozpocząć procedurę instalacji.
 3. Pobierz i zainstaluj aplikację SimplySign na telefon komórkowy. Aplikację można pobrać zarówno ze Sklepu Play jak i z AppStore i jest ona darmowa.
 4. Uruchom aplikację SimplySign na telefonie i rozpocznij aktywację certyfikatu. Jako metodę aktywacji wybierz Dane uwierzytelniające.
 5. Wprowadź adres e-mail podawany do wniosku o certyfikat kwalifikowany.
 6. Jeśli adres e-mail będący identyfikatorem zostanie uznany za poprawny to aplikacja poprosi o wprowadzanie 3 losowych danych osobowych. Może to być imię, nazwisko, numer dowodu, data ważności dowodu, pesel, data lub miejsce urodzenia.
 7. W kolejnym kroku wyświetli się ekran startowy aplikacji i należy wybrać tryb pracy aplikacji (można to potem zmienić w ustawieniach). Najlepiej od razu zaznaczyć opcję generowania tokenów i podpisywania dokumentów, bo to pełna funkcjonalność aplikacji. Wybór należy zatwierdzić przyciskiem „Zakończ aktywację” i konfiguracja aplikacji zostanie zakończona.
 8. Po konfiguracji aplikacji należy wrócić do panelu Certum i przejść do kolejnego kroku.
 9. Wyświetlony zostanie Twój certyfikat wraz z danymi. Jeśli się z nim zgadzasz zaakceptuj go, jeśli nie zgłoś błąd poprzez wciśnięcie odpowiedniego guzika i opisz błąd.
 10. Po akceptacji certyfikatu nastąpi przekierowanie do logowania do usługi SimplySign. Logowanie wymaga podania identyfikatora (adres e-mail) oraz tokenu, który należy wygenerować w aplikacji mobilnej. Tokeny mają czas życia 30 sekund, więc należy się upewnić, że przed zatwierdzeniem logowania token już nie wygasł.
 11. Nadaj kod PIN oraz PUK do karty oraz zaznacz że zapoznałeś się z informacją o nieudostępnianiu tych kodów osobom trzecim.
 12. Naciśnij guzik „Dalej” aby przejść do podsumowania.
 13. Certyfikat został zainstalowany i jest teraz aktywny, powinna dodatkowo pokazać się informacja o sukcesie operacji instalacji.

  Więcej informacji jak zainstalować certyfikat na karcie kryptograficznej można znaleźć na stronie autoryzowanego dostawcy podpisu elektronicznego Certum.

  Po zainstalowaniu certyfikatu można podpisywać już dokumenty. Szczegółowa instrukcja jak to robić dostępna jest tutaj.