Instrukcja jak uzyskać podpis elektroniczny Certum
 1. Skontaktuj się z naszym biurem. Nasz pracownik odpowie na wszystkie pytania oraz doradzi jaki certyfikat będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb. Następnie umówi dogodny termin gdzie załatwimy za Ciebie wszystkie formalności i złożymy wniosek o wydanie podpisu elektronicznego.
 2. Pozostaje czekać na maila z informacją o wydaniu certyfikatu kwalifikowanego. Gdy taki mail otrzymasz, możesz zalogować się do panelu, który zostanie wcześniej założony i będzie tam czekał certyfikat gotowy do instalacji.
 3. Zainstaluj certyfikat na karcie kryptograficznej. Więcej informacji jak to zrobić możesz znaleźć tutaj.

Instrukcja jak uzyskać podpis elektroniczny Certum na własną rękę
 1. Kup zestaw do podpisu elektronicznego. Możesz to zrobić tutaj.
 2. Wejdź na stronę panel.certum.pl i załóż konto.
 3. Potwierdź swój adres mailowy, który podano do zakładania konta, a następnie zaloguj się do serwisu.
 4. W panelu wypełnij wniosek o certyfikat kwalifikowany wykorzystując do tego swój dokument tożsamości oraz mając świadomość jakie dane chcesz zawrzeć w certyfikacie. Na ekranie powinny wyświetlać się instrukcje, które pomogą Ci przejść przez ten proces krok po kroku.
 5. Mając gotowe dokumenty skontaktuj się z nami w celu umówienia usługi potwierdzenia tożsamości. Możesz to zrobić poprzez formularz na stronie lub telefonicznie lub mailowo.
 6. Po umówieniu dogodnego terminu nasz pracownik zweryfikuje poprawność dokumentów, zostaną one podpisane, a następnie wniosek trafi do Certum do realizacji.
 7. Po potwierdzeniu tożsamości pozostaje czekać na maila z informacją o wydaniu certyfikatu kwalifikowanego. Gdy taki mail otrzymasz, możesz zalogować się ponownie do panelu gdzie wypełniałeś dokumenty i certyfikat będzie gotowy do instalacji.
 8. Zainstaluj certyfikat na karcie kryptograficznej. Więcej informacji jak to zrobić możesz znaleźć tutaj.

Więcej informacji na temat jak uzyskać podpis elektroniczny można znaleźć na stronie autoryzowanego dostawcy podpisu elektronicznego Certum.